Informační systém Databáze udělených akreditací rekvalifikačních programů
Informace o akreditacích udělených od roku 1991 do současnosti nalezte na tomto serveru. Pro získání konkrétní akreditace je nutno:
 • zvolit vlevo nahoře "Databáze akreditací",
 • do "fulltextového vyhledávání" zadat část hledané akreditace (např. název vzdělávacího zařízení, číslo akreditace, název pracovní činnosti, město),
 • vybrat vpravo nahoře platnost akreditace v poli "zobrazit" (možnostmi jsou platné, neplatné a všechny).
 • Po učinění uvedených kroků se Vám zobrazí všechny akreditace, které odpovídají zadaným kritériím. U čísla jednacího akreditace je uveden seznam pracovních činností, kterým byla udělena akreditace. Je nutné kliknout na číslo akreditace, aby se Vám zobrazily bližší informace o pracovní činnosti (např. hodinová dotace a vzor osvědčení). Poté kliknout na název vzdělávacího zařízení, abyste získali podrobnější informace o společnosti (adresa, e-mail).
  V současné době tato databáze obsahuje naskenované vzory osvědčení všech rekvalifikačních kurzů, které získaly akreditaci od 1. 1. 2008 do současné doby (databáze je průběžně aktualizována). Přístup k těmto dokumentům mají pouze vybraní zaměstnanci úřadu práce, MŠMT a MPSV.
  Databáze je propojena s portálem DAT CZ (databáze akcí dalšího vzdělávání). Podrobné informace o akreditovaných kurzech společností z portálu DAT CZ jsou v Databázi akreditací dostupné kliknutím na název konkrétního programu. Společnosti se mohou do DAT CZ registrovat zde nebo mohou využít technické podpory na e-mailové adrese dat@trexima.cz. Využití portálu DAT CZ je zcela bezplatné.
  Akreditace je vždy platná 3 roky od data udělení a kurz je nutné zahájit v době platnosti akreditace. Podrobnosti o konaném kurzu Vám sdělí příslušné vzdělávací zařízení.
  V případě jakýchkoliv problémů při vyhledávání akreditací či nesprávných údajů v databázi, prosím kontaktujte Květu Hofnerovou (kveta.hofnerova@msmt.cz).